سفارش تبلیغ
صبا ویژن
تمامی حقوق مادی ومعنوی این وبگاه محفوظ بوده و متعلق به وبسایت شهدای دستگردقداده می باشد وهرگونه کپی برداری ازمطالب تنها باذکرمنبع مجازمیباشد...
درباره ما

زمان همه چیز راکهنه می کند مگر خون شهید را...
سخنان مقام معظم رهبری
صفحات ما درسایت تبیان
فرم تماس
فرم تماس سایت شهدای دستگرد
مجموعه کلیپهای تصویری
لوگوهای ویژه
پرتال جامع فرهنگی اطلاع رسانی راسخون
نظر سنجی
آخرین مطالب
دسترسی سریع
سنگر معصومین سنگر فرماندهی سنگرمنکرات سنگر کلیپ های منتخب نمایشگاه کتاب و ملزومات فرهنگی
نویسندگان
نواهای سایت
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
حمایت از ما
شهدای دستگرد قداده

شهادت لاله ها را چیدنی کرد حدیث شهادت شنیدنی است یه صلوات بفرست اللهم صل علی محمدوآل محمد شهیدان زنده اند

شهدای دستگردقداده
شهدای دستگرد قداده

 

 

نام: محمود آقابابایی

ولادت: 1335/خمینی شهر (دستگرد)

شهادت: عملیات خیبر (مفقود الجسد و بازگشت به وطن پس از 13 سال)

مدفن: گلزار شهدای امامزاده سید محمد

***

شب ها مخفیانه از خانه بیرون می رفت اما کسی نمی دانست به کجا. یک شب تعقیبش کردم و متوجه شدم کاغذهایی را به دیوارها می چسباند.

پاورچین پاورچین تا نزدیکی یکی از کاغذها رفتم، اعلامیه امام بود. کار هر شبشان بود، با دوستانش قرار می گذاشتند و خطراتش را هم به جان می خریدند. در یک مهمانی خانوادگی نشسته بودیم که یکی از اقوام شروع به تعریف و تمجید از شاه کرد، از جا بلند شد و رو به همه جمع رژیم شاهنشاهی را به باد انتقاد گرفت. (برادر شهید)


***
محمود آقابابایی در سال 1335 در محله دستگرد به دنیا آمد. دوران ابتدایی و راهنمایی را پشت سر گذاشت و مشغول به کار شد اما علاقه اش به درس و مدرسه او را بر آن داشت که دوران متوسطه را در نوبت شبانه دبیرستان صائب مشغول به تحصیل شود و دیپلم خود را در رشته طبیعی دریافت کند. زمان اوج مبارزات انقلابی بود که وقت سربازی اش فرارسید اما حاضر به گذراندن دوران خدمت در رژیم شاهنشاهی نشد و بعد از پیروزی انقلاب عازم سربازی گشت. بعد از پایان دوران خدمت به کار در کارخانه بارش مشغول شد و ازدواج کرد.


سال ها حسرت سال ها انتظار
تلاش زیادی کرد تا رضایت مادر و همسرش را برای رفتن به جبهه فراهم کند. مدتی بود خبری از او نداشتند تا اینکه از پایگاه بسیج خبر آوردند که محمود قرار است تماس بگیرد. برادرش به سرعت خود را به بسیج رساند و با او صحبت کرد. محمود گفت که عملیاتی در پیش است و بعد از آن به مرخصی خواهد آمد. تا مادر خودش را برساند ارتباط قطع شده بود و مادر بعد از روزها انتظار بدون شنیدن صدای فرزندش ناامید و شکسته به خانه برگشت. لحظه ها را می شمرد تا عملیات خیبر تمام بشود و محمود بازگردد.


عملیات خیبر به پایان رسید اما محمود به مرخصی نیامد و حتی نامش در میان مجروحان این عملیات هم نبود. روزها شب شد و شب ها صبح و جنگ هم تمام شد اما محمود به خانه بازنگشت. حالا همه امید مادر و همسرش این بود که نامش را در میان نام اسرا بیابند اما جای نامش آنجا هم خالی مانده بود.اسرا که آزاد شدند مادر و همسر محمود سراپا انتظار بودند که او هم از راه برسد اما...
7 سال بود جنگ تمام شده بود که خبر رسید برمی گردد. محمود بالاخره تصمیم گرفته بودخانواده اش را از چشم انتظاری دربیاورد. سی امین روز از اردیبهشت ماه سال 75 نقطه عطفی در زندگی خانواده آقابابایی شد.
واقعیت آن بود که ده روز پس از آخرین تماس او با خانواده، جزیره مجنون طی عملیات خیبر، پیکر مطهر محمود را در خاک خویش پنهان کرد. اکنون سالهاست که پیکر پاک او در خاک امامزاده سید محمد روشنی بخش زندگی خانواده و نزدیکان است.

 

پاره خط
مادر عزیزم! تو مپندار که من مرده ام اگر خداوند متعال قبول کند من در راه او شهید شده ام.
نماز جمعه و دعای کمیل یادتان نرود و در دعای کمیل امام امت را دعا کنید.
بخشی از وصیت نامه شهید محمود آقابابایی


لینک مطلب :سایت فرصت آنلاین 007854/http://www.forsatonline.ir/

 

دردست  جمع آوری اطلاعات برای انتشار هستم عزیزانی که می توانند دراین بخش همکاری کنند اطلاع دهند


همچنین از خانواده محترم شهید تقاضای همکاری دارم-  وصیتنامه .زندگینامه . خاطرات .عکس و..........

 

شهدای دستگردقداده
نویسنده مدیر وب سایت شهدای دستگردقداده در سه شنبه 92/2/31 | نظر
سامانه پیام کوتاه
وب سایت شهدای دستگردقداده
دامنه های سایت
صفحه اصلی سایت شهدای دستگرد صفحات ما درسایت تبیان صفحات ما درسایت راسخون صفحات مادرسایت معجون
اشتراک درخبرنامه
 
یاد شهدای دستگرد قداده بخیر
بایگانی وبگاه
پیوندهای وبگاه
صفحات اختصاصی
برچسب‌ها
دستگردقداده (18), شهدای دستگردقداده (8), امام خامنه ای (3), امام حسین (2), دستگرد قداده (2), هفته بسیج (2), شهدای دستگرد قداده (2), وبسایت شهدا (1), کربلا (1), بسیج (1), بهترینها (1), تاسوعا (1), جوانان انقلابی (1), دستگرد (1), (سایت شهدا) (1), 17شهریور (1), 22اسفند (1), ازدواج (1), ازدواج علی وفاطمه (1), شهید اکبرشعرباف (1), شورای عالی فضای مجازی (1), فاجعه منا (1), فرماندهان (1), فرماندهان سپاه (1), فرمایشات رهبر (1), قداده (1), مقام معظم رهبری (1), نمایشگاه کتاب دستگردقداده (1), دستگردقداده شهید حاج احمدکاظمی و شهید سیدحبیب حسینی دستگردقداده (1), دستگردقداده مقام معظم رهبری (1), دستگردقداده میزبان شهدای گمنام گشت (1), دستگردقداده میزبان شهید عبدالله جعفری (1), دستگردقداده وبسایت شهدا (1), دستگردقداده( (1), دستگردقداده(سایت شهدا) (1), دعای عرفه) (1), دفاع مقدس (1), دیدار مردم خمینی شهر با رهبر انقلاب (1), دیداررهبر (1), رمز و رازها (1), رمزپیروزی درمیدانها (1), رهبر (1), روزشهید (1), سخنان امام حسین در عاشورا (1), شهدا (1), شهدای آذرماه دستگرد (1), شهدای اردیبهشت ماه دستگردقداده (1), شهدای اسفندماه دستگردقداده (1),
محض ریا اعلام میشود که:
بازدید امروز :129
بازدید دیروز :165
کل بازدید :857405
تعداد کل یادداشت ها : 159
99/3/8
7:28 ع
دیگر امکانات
جنگ دفاع مقدس
بهینه سازی : ثامن تم -